,,Žaliosios olimpiados Odisėja 2021“

,,Žaliosios olimpiados Odisėja 2021“

Gimnazijos 8, 9 ir 11 klasės mokiniai, susibūrę į  komandą ,‚Žaliukai“, dalyvauja VŠĮ „Žaliasis taškas“ kartu su aplinkosaugine iniciatyva „Kita forma“ organizuojamame nacionaliniame aplinkosauginiame projekte „Žalioji olimpiada“.

Veiklos tikslas – gilinti mokinių žinias apie aplinkosaugos problemas, skatinti ne tik domėtis jų sprendimo būdais, bet ir formuoti palankias aplinkai vertybines nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi principams, atsakingam vartojimui, teisingam atliekų tvarkymui, akcentuojant perdirbimo svarbą.

Projektą „Žaliosios olimpiados Odisėja 2021“ sudaro keli etapai: praktinė užduotis, pusfinalis, finalas. Jame iš pradžių dalyvavo 89 Lietuvos mokyklos, iš kurių 60 pateko į pusfinalį. Tarp išrinktųjų pateko ir mūsų komanda, tad gegužės 19 d. Kruonio gimnazijos „Žaliukai“ – moksleiviai Pijus Slavinskas, Vilius Morkūnas, Gabrielė Čepaitė (8 kl.), Urtė Noreikaitė, Tadas Murauskas (9 kl.) bei Vaida Bendaravičiūtė (11 kl.) – pristatė ,,Odisėjos“ praktinę užduotį. Komandos tikslas buvo nustatyti mokyklos bendruomenėje egzistuojančią aplinkosauginę problemą, sugalvoti būdus, padedančius ją  išspręsti, numatyti žingsnius ir veiksmų eigą problemos sprendimui bei rezultatus, kurių tikimasi pasiekti.

Iškėlėme  opias problemas: pablogėjusi gimnazijos bendruomenės sveikata, kurią lėmė nuotolinis mokymas,  šiukšlina  aplinka,  ir bendromis jėgomis  numatėme problemų sprendimo etapus. Išsikėlėme tikslą, kad baigiantis projektui gimnazijos mokinių fizinis aktyvumas padidėtų 50 %, o mūsų sukurtų fizinio aktyvumo maršrutų takai būtų švarūs.

Džiaugiamės, kad dalyvaujame iniciatyvose, kurios keičia mūsų ir visos visuomenės požiūrį į vartojimą, aplinkosaugą, ekologiją. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie aplinkosauginių problemų sprendimo. Nekantriai lauksime rudens, kada vyks ,,Žaliosios olimpiados” pusfinalis.

Informaciją pateikė biologijos mokytoja Rasa Pečiulionytė