VGTU projektas „Ateities inžinerija“

VGTU projektas „Ateities inžinerija“

Kovo 5 dieną Kruonio gimnazijos 6-8 klasių mokiniai  turėjo unikalią galimybę dalyvauti Vilniaus Tech  nuotolinio ugdymo platformos „Ateities inžinerija” IV-ojo sezono žiemos sesijoje, kur  pristatė AI tematikos biomedicinos inžinerijos projektinių darbų pirmąsias dalis. Renginyje dalyvavo 33 mokyklų atstovai.  Jie pateikė 17 skirtingų tematikų darbus, pasižyminčius aktualumu šiuolaikinėje kasdienybėje. Bendras pristatytų darbų, nors dauguma jų dar nebaigti, lygis yra tikrai aukštas.

Pasirinkę biomedicinos inžinerijos tematiką, išklausę pristatymą tiesioginių pamokų gimnazijoje metu mes, Kruonio gimnazistai, rimtai ir atsakingai ruošėmės šiam  projektui. Mūsų komanda buvo susirinkusi dirbti gyvai su savo biologijos bei gamtos mokslų mokytoja  Rasa Pečiulionyte 4  kartus. Paskui  prasidėjo nuotolinis mokymasis, tad kartą per savaitę jungėmės visi prie Zoom platformos,  taip pat mus  konsultavo ir darbo su Arduino Uno pagrindų mokė Vilniaus Tech AI tematikos koordinatorius lekt. D. Lukšys. Mes ne tik diskutavome  apie dabartį, mokėmės dirbti su Arduino uno, rašėme programas,  bet ir ruošėme pristatymus, dalinomės savo idėjomis, kurios, įgyvendintos ateityje, galėtų prisidėti prie kiekvieno sveikatos būklės gerinimo bei skatintų sveiką gyvenseną. Pirmoje dalyje su Arduino uno pristatėme du biomedicinos projektinius darbus: „Vandens atsigėrimo primintukas” ir „Pulso ir kūno temperatūros stebėsenos sistema”. Jie labai patiko dalyviams: sulaukėme daug gerų atsiliepimų ir paskatinimų, kas mus dar labiau motyvuoja dirbti toliau. Šiuos įrenginius  tikimasi pritaikyti  jau netolimoje ateityje, nes mes juos jau gaminame. Pandemijos metu šis darbas tapo nemenku iššūkiu, kadangi negalime tiesiogiai susitikti su savo mokytoja  Rasa, bet stengiamės įveikti visus sunkumus, darbuodamiesi nuotolinėse pamokose.

Dalyvavimas projekte mus labai praturtino: įgytas žinias dar ne kartą panaudosime ne tik biologijos pamokose, bet ir IT bei  asmeniniame gyvenime. Greitu metu sukauptu žinių bagažu ir jų rezultatu – dviem įrenginiais – tikimės pasidalinti ir su Jumis! Tikimės sėkmingai užbaigti darbus iki pavasario sesijos, kuri yra planuojama gegužės pabaigoje – birželio pradžioje. Ypatinga padėka mokytojai  Rasai Pečiulionytei – už pastangas ir nuoširdų darbą neskaičiuojant valandų, už pasitikėjimą,  už padrąsinimus: „mes galim“. Visų dalyvių nuoširdaus darbo dėka šiandien mes galime džiaugtis rezultatais, pasiektais sudėtingomis suvaržymų sąlygomis. Ačiū tariu aš, Liepa Zareckaitė, visiems bendraminčiams  projekto dalyviams, kurie per ilgas pasiruošimo valandas jau tapo antra šeima: aštuntokams Pijui Slavinskui, Gabrielei Čepaitei, Erikai Radionovaitei, Viliui Morkūnui, septintokams – Skaistei Vaitkevičiūtei, Gvidui Grajauskui, šeštokėms Rusnei Marcinkevičiūtei.

Informaciją pateikė projekto dalyvė, 6 klasės mokinė Liepa Zareckaitė