Informacinių technologijų pamokos pradinukams

Informacinių technologijų pamokos pradinukams

Kruonio gimnazijos pradinukai keletą metų turėjo informacinių technologijų būrelį, kur tobulino savo žinias, mokėsi naudotis technologijomis, įvairiomis programėlėmis, smagiai leido laiką, buvo kūrybiški. Neformaliajame ugdyme mokiniai mokėsi ir programuoti. Smagu pasidžiaugti mokinių pasiekimais. Dalyvavome informacinių technologijų konkursuose, Programavimo olimpiadoje ir pradinių klasių mokinių konferencijoje. Mokiniai programuodami kūrė pasakojimus, žaidimus, konferencijoje bei olimpiadoje pristatė sukurtus darbus. Nuo šių mokslo metų Kruonio gimnazijos pradinukai turi informacinių technologijų pamokas. Visi pradinių klasių mokiniai tobulins technologinius įgūdžius. Pamokų metu didelis dėmesys bus skiriamas programavimui. Kodėl? Programuodami mokiniai lavina loginį mąstymą, kuris moko strateguoti, pažinti save, kelti klausimus, vertinti gaunamą informaciją. Kuriant lavinamas ir kūrybiškumas, nes mokiniui reikia sugalvoti temą, pačiam tenka parinkti dizainą, veikėjus, aplinką bei visa tai užprogramuoti. Raštingumas, algoritmavimas, atidumas, orientacija koordinačių sistemoje, erdvėje, skaičiavimas, matematiniai įgūdžiai – visa tai tobulėja mokantis programuoti. Gera ugdyti mažuosius programuotojus, ypač matant jų džiaugsmą atradus, supratus ir pačiam suprogramavus darbelį. Tikiu, kad šiais mokslo metais sudalyvausime ne viename konkurse, olimpiadoje ar konferencijoje. Kruonio gimnazijos pradinukai, jų tėveliai ir mokytojai džiaugsis mažųjų pasiekimais.

https://scratch.mit.edu/projects/576083690/

Informaciją pateikė pradinių klasių mokytoja mokytoja pradinukams Ingrida Pupalaigienė