Helovyno šventė gimnazijoje

Helovyno šventė gimnazijoje

Daugelis esate girdėję, kad Helovynas – pagoniška, ikikrikščioniška šventė, susijusi su keltų tradicijomis. Taigi ji nėra kilusi iš demoniškų dalykų. Ji išaugo iš keltų ritualų, kai buvo švenčiami Naujieji metai, bei iš viduramžių europiečių maldininkų ritualų. Ši keltų šventė švenčiama lapkričio 1-ąją. Buvo tikima, jog mirusiųjų sielos tądien grįžta aplankyti žemės. Taigi penktadienį, spalio 23 dieną,  prieš išeidami atostogauti, penktokai nusprendė surengti nuotaikingą Helovyno (arba Vaiduoklių) šventę. Kartu su tėveliais jie atsakingai pasiruošė renginiui, tad nuo ankstaus ryto į gimnaziją sugužėjo nešini moliūgais, svarbiais šventiniais atributais, kostiumais. 

Visi tryško gera nuotaika bei išmone. Pasibaigus pamokoms prasidėjo didysis vaiduoklių, raganų, zombių, skeletų  ir kitų  baisių  būtybių šurmulys. Pamiršę ar neradę tinkamo apdaro namuose mokiniai čia pat buvo nugrimuoti, papuošti dirbtinėm žaizdom, sutvarstyti, apibintuoti. Įkvėpti helovyniškos nuotaikos jie draugiškai ir geranoriškai vieni kitiems padėjo. Kūrybiškumas ir fantazija liejosi per kraštus. Kiekvienas siekė originalumo, tad tikrai įspūdingai atrodė ir išpaišyti veidai, ir vienas už kitą išradingesni kostiumai, kaukės. Autentišką Helovyno atmosferą klasėje padėjo sukurti lempučių girliandos, žvakės, užtamsinti langai. Šiurpą kėlė ant sienų, laiptų, langų ne be žmonių pagalbos įsitaisę vorai, šikšnosparniai, pelės, baisiais dantimis grasino įspūdingi moliūgai. Renginio metu buvo pasakojamos baisios istorijos, žaidžiami žaidimai. Skambėjo vaiduokliška muzika, visur šmėžavo šiurpą keliančios  bei krūptelėti verčiančios šmėklos.

Kad renginio dalyviai nepraalktų, penktokų tėveliai iš anksto pasirūpino helovyniškais užkandžiais: netikėčiausių formų ir spalvų guminukais, primenančiais akis, dantis, smegenis, zefyrais, moliūgo formos sausainiais, vampyrų kraujo spalvos gėrimais, ,,raganų piršteliais“- taip šventę  pavertė tikra Helovyno puota.

Nuotaikingas ir triukšmingas renginys prabėgo labai greitai,  nes muzika,  pranašavimai,  linksmi gąsdinimai, teigiamos emocijos sukūrė ypatingą šventinę atmosferą, tapo smagiu akordu  prieš pradedant mokinių rudens atostogas.

Informaciją parengė 5 klasės auklėtoja Rasa Pečiulionytė.