Erasmus+KA229 projekto „Išminties galia“ susitikimas Portugalijoje

Erasmus+KA229 projekto „Išminties galia“ susitikimas Portugalijoje

Kruonio gimnazija įgyvendina Erasmus+ KA229 mokyklų partnerysčių projektą „Išminties galia“ (sutarties Nr. 2019-1-LT01-KA229-060728) su partneriais iš Latvijos, Graikijos, Italijos ir Portugalijos.

Lapkričio 29 – gruodžio 4 dienomis įvyko antrasis projekto susitikimas Esprominho mokykloje Bragos mieste Portugalijoje. Projekto uždaviniai yra informacinių technologijų panaudojimas ugdymo proceso tobulinimui, keitimasis gerąja patirtimi ir patirties sklaida bei Europos kultūrinio, istorinio, gamtinio paveldo pažinimas naudojant IT technologijas, todėl vizito pavadinimas buvo „Skaitmeniniai nuotykiai Portugalijoje“. Šiame mobilume dalyvavo projekto partneriai iš Ligatnės (Latvija), Vasto (Italija), Atėnų (Graikija), Bragos (Portugalija) bei projekto koordinatoriai iš Kruonio gimnazijos.

Susitikimo metu Kruonio gimnazijos grupė organizavo turą Bragos mieste, naudojant interaktyvųjį gidą Actionbound. Ši programėlė padėjo surasti svarbiausius miesto objektus – Katedrą, miesto Arką, Rotušės aikštę, Santa Barbaros sodus. Taip pat delegacijos pristatė savo mokyklas, o Kruonio gimnazijos mokytojos pasidalijo patirtimi apie skaitmeninius įrankius, naudojamus pamokose ir neformaliojo ugdymo veiklose.

Video “Dear Future Generations” paskatino visus susimąstyti, kokią Žemę paliksime ateinančioms 7 kartoms. Todėl, pratęsdami pagrindinę video mintį, mokiniai, dirbdami tarptautinėse grupėse,  sukūrė ir pristatė savo video žinutę Žemei, naudodami skaitmeninį įrankį VN (video redaktorius).

Paskutinę projekto susitikimo Bragoje dieną visi dalyviai šoko lietuviškus, portugališkus ir graikiškus šokius. Direktorius ugdymui pasveikino visus, sėkmingai įvykdžiusius projekto veiklas, ir įteikė pažymėjimus.

Susitikimo dalyviai ne tik tobulino skaitmeninius įgūdžius, bet taip pat turėjo galimybę pažinti Bragos ir Porto miestus, aplankyti Bom Jesus, Sameiro ir kitas šventoves bei pamatyti didingąjį Atlanto vandenyną.

 

Projekto koordinatorės
Daiva Kruliauskienė,
Dalia Krasauskienė