Erasmus+KA229 projekto „Išminties galia“ susitikimas Italijoje

Erasmus+KA229 projekto „Išminties galia“  susitikimas Italijoje

Sausio 17 – 21 dienomis įvyko trečiasis projekto susitikimas Istituto Tecnico Settore technologico – Liceo Scientifico “E. Mattei” mokykloje Vasto mieste Italijoje. Projekto uždaviniai yra informacinių technologijų panaudojimas ugdymo proceso tobulinimui, keitimasis gerąja patirtimi ir patirties sklaida bei Europos kultūrinio, istorinio, gamtinio paveldo pažinimas naudojant IT technologijas, todėl vizito pavadinimas buvo „Skaitmeniniai nuotykiai Italijoje“. Šiame mobilume dalyvavo projekto partneriai iš Ligatnės (Latvija), Vasto (Italija), Atėnų (Graikija), Bragos (Portugalija) bei projekto koordinatoriai iš Kruonio gimnazijos.

Projekto susitikimas vyko Istituto Tecnico Settore technologico – Liceo Scientifico “E. Mattei” mokykloje Vasto mieste Adrijos jūros pakrantėje. Visos susitikimo dienos buvo darbingos, nes kiekvieną dieną susitikimo dalyviai susipažindavo su naujais skaitmeniniais įrankiais ir mokėsi juos įvaldyti. Pirmąją susitikimo dieną visi pristatė savo mokyklas, susipažino, šoko liaudies šokius ir, atlikdami Actionbound užduotis tarptautinėse komandose, susipažino su Vasto miestu. Antrąją projekto susitikimo dieną vyko mokymai  apie skaitmeninius įrankius CoSpaces ir Adobe Aero bei virtualios realybės žemėlapių kūrimą, o po pietų aplankytas draustinis Oasi Del Verde ir Roccascalegna pilis. Trečiąją susitikimo dieną Kruonio gimnazijos komanda pristatė ArcGIS Online platformą, portugalai mokė, kaip naudotis įrankiu Asana,  graikų komanda – Genial.ly,  italai – Adobe Premiere Pro, o latvių mokyklos atstovai – puzzle maker. Antroje dienos pusėje aplankėme nacionalinius draustinius Punta Pena, Punta Aderci ir gėrėjomės nuostabiu Adrijos kraštovaizdžiu. Vakare, klausydami gido pasakojimo, pasivaikščiojome Vasto mieste.  Ketvirtoji Erasmus+ projekto “Išminties galia” susitikimo diena buvo skirta susipažinimui su Neapolio miestu.  Jame apsilankėme didinguose karališkuosiuose rūmuose, pamatėme žymiausias Neapolio bažnyčias, gėrėjomės miesto vaizdais, nuo Tirėnų jūros pakrantės pamojavome grėsmingajam miegančiam Vezuvijui, išragavome gardžiausias neapolietiškas picas. Paskutinę susitikimo  susitikimo dieną, dirbdami tarptautinėse komandose ir naudodami video redaktorių Adobe Premiere Pro, mokiniai sukūrė savaitės veiklų dienoraštį. Taip pat, naudodami Google Forms, susitikimo dalyviai atliko refleksiją ir įvertino mobilumo šioje mokykloje organizavimą.

Projekto koordinatorės
Daiva Kruliauskienė
Dalia Krasauskienė